کد خبر : 1189

تاریخ انتشار : ۱:۴۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ چاپ این مطلب

خوانندگی زنان در کنسرت‌های زنجیره‌ای قزوین برای مردان

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، در اقدام شگفت‌آور و تأسف‌انگیز دیگری از سوی برخی متولیان فرهنگی شهر قزوین سه شنبه شب کنسرت گروه همنوازان حصار با حضور چهار خواننده زن و بدون خواننده مرد در سالن شهید رجایی تربیت معلم قزوین و برای عموم مردم اعم از زن و مرد اجرا شد. این […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، در اقدام شگفت‌آور و تأسف‌انگیز دیگری از سوی برخی متولیان فرهنگی شهر قزوین سه شنبه شب کنسرت گروه همنوازان حصار با حضور چهار خواننده زن و بدون خواننده مرد در سالن شهید رجایی تربیت معلم قزوین و برای عموم مردم اعم از زن و مرد اجرا شد.

این کنسرت بدون هیچگونه تبلیغات پیش از اجرا و جلوگیری از عکاسی از این محفل شبانه در حالی برگزار شد که به نظر می‌رسد تنش‌های ایجاد شده پس از کنسرت فرزاد فرزین در قزوین موجب اعمال چنین محدودیت‌های رسانه‌ای‌ برای آن بوده است.

کنسرت هم‌نوازان حصار به مدت یک شب و هم زمان با روز عرفه در سالن شهید رجایی تربیت معلم قزوین با بلیت‌های ۱۵ هزار تومان، ۲۰ هزار تومان و ۳۰ هزار تومان با فروش در محل برگزاری، کنسرت اجرا شد و در محل اجرا نیز تمام صندلی‌های این سالن تقریباً پر بود. سؤالی که مطرح است این است که اگر این کنسرت دارای مجوز بوده و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پاسخگوی برگزاری آن است دلایل ایجاد محدودیت‌های به وجود آمده برای رسانه‌ها چیست و اگر این کنسرت نباید برگزار می‌شد دلیل برگزاری آن چه بوده است.

یادآور می‌شود پیش از این امام جمعه آبیک نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از برگزاری کنسرت‌هایی که با ایجاد اختلاط دختر و پسر در قزوین است، مخالفت کرده بود.

همچنین هیئت‌های مذهبی قزوین نیز پیش از این بیانیه‌ای را در اعتراض به برگزاری نامناسب کنسرت‌ها در قزوین منتشر کرده و تعدادی از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از برگزاری کنسرت‌‌های اینچنینی در قزوین اظهار نارضایتی کرده بودند.

لازم به ذکر است فایل صوتی کنسرت یاد شده در خبرگزاری فارس محفوظ است.

انتهای پیام/اجتماعی/۱۴۲۵/۲۴


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی