کد خبر : 1116

تاریخ انتشار : ۷:۱۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۲ چاپ این مطلب

نهاوندیان: زنان بیشترین خدمات را باید از دولت دریافت کنند

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمد نهاوندیان» عصر دوشنبه در مراسم معارفه «شهیندخت مولاوردی» معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و تودیع «مریم مجتهدزاده» رییس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: دولت خود را خدمتگزار ملت می داند و امیدواریم بتوانیم خدمات شایسته ای به این قشر […]

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمد نهاوندیان» عصر دوشنبه در مراسم معارفه «شهیندخت مولاوردی» معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و تودیع «مریم مجتهدزاده» رییس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: دولت خود را خدمتگزار ملت می داند و امیدواریم بتوانیم خدمات شایسته ای به این قشر ارایه دهیم.
وی با تاکید بر این که باید از افراط اجتناب کرد، یادآور شد: تنها پنج درصد از افراد در جامعه ممکن است دارای رفتار افراطی باشند.
رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: چه خوب است این عده شیرینی و زیبایی اعتدال را ببیند و به این جریان بزرگ خروشان که هر روز عزت می آفریند، بپوندند.
نهاوندیان ادامه داد: هنوز فرصت نشده که کار چندانی انجام شود اما امید، لبخند را بر لبان مردم نشانده و دنیا در مقابل این عزت و زیبایی سر فرود آورده است.
وی خاطرنشان کرد که چه اشکالی دارد همه به این جریان خروشان بپیوندند.
رییس دفتر رییس جمهوری با یادآوری این که نکته که اعتدال شعار دکتر «حسن روحانی» است، اظهار داشت: رییس جمهوری، حزب و جریان جدیدی را ارایه نکرده است و تنها تلاش داشته این واقعیت در جامعه اسلامی را تکریم کند.
نهاوندیان اضافه کرد: ملت ایران به این شعار رای داد که می توان با همه کار کرد.
وی با بیان این که کشور در شرایط ویژه اقتصادی قرار دارد،گفت: زنان می‌توانند در تحقق حماسه اقتصادی نقش آفرین باشند.
رییس دفتر رییس جمهوری به معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده پیشنهاد کرد که توجه به فعالیت های اقتصادی زنان اولویت کاری این معاونت قرار گیرد.
نهاوندیان یادآور شد: پیچی که ما در آن هستیم با همت، مشارکت، صبر و بردباری قابل گذر خواهد بود و در این ارتباط زنان می‌توانند نقش بسیار زیادی داشته باشند.
وی ضمن قدردانی از زحمات مریم مجتهدزاده رییس مرکز زنان ریاست جمهوری و آرزوی موفقیت برای شهیندخت مولاوردی معاون جدید رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، گفت: قرار بود دکتر روحانی در این مراسم حضور یابند، البته رییس جمهوری نیز بسیار مشتاق بودند خود در این مراسم حضور یابند اما این روزها فشار کار دکتر روحانی بسیار است و به بنده ماموریت داده شد که سلام و احترام ایشان را به جامعه بانوان کشور ابلاغ کنم.
وی به جایگاه معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده وانتظارات از این معاونت اشاره کرد و یادآور شد: ما باید نهضت و حرکتی فراگیر در امور زنان و خانواده را با حضور خود زنان داشته باشیم و نمی توان با نگاه بخشی و گروهی این مهم را در تحول اجتماعی سازماندهی کنیم.
رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت اعتدال در عمل، اندیشه و تعامل اظهار داشت: در حوزه زنان و خانواده باید اعتدال رعایت شود و ما باید نگاهی که به امور زنان داریم را مشخص کنیم.
نهاوندیان بر اهمیت بحث عدالت در ارتباط با مسایل زنان تاکید و تصریح کرد: باید از افراط در این زمینه خودداری کرد.
وی با بیان این که در دنیا و کشورمان در امور زنان دیدگاه‌های افراطی وجود دارد، اظهار داشت: باید مرز خود را با دیدگاه‌های افراطی مشخص کنیم البته دیدگاه‌های تفریطی هم وجود دارد که آسیب بسیاری از آن دیده ایم.
رییس دفتر رییس جمهوری تاکید کرد که در عرصه اندیشه باید کار روشنگرانه انجام شود و نگاه بزرگانی همچون شهید مطهری می تواند مشعل راه قرار گیرد.
نهاوندیان در ادامه با اشاره به اهمیت اعتدال در حوزه عمل گفت: ما باید طراحی‌ها و برنامه‌هایی برای حضور مسوولانه و اثرگذار بانوان در عرصه‌های اجتماعی طراحی کنیم.
وی درمورد اهمیت رعایت اعتدال در تعامل با دیگران در حوزه‌های مختلف یادآور شد: معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری مسوولیت بزرگی بر عهده دارد و باید بین همه گروه‌ها، آراء، نظرات وسلیقه‌هایی که در حوزه زنان وجود دارد یک رابطه تعاملی‌ سازنده شکل دهد.
نهاوندیان از برخوردها و قضاوت‌های کلیشه‌ای که گاهی در جامعه مشاهده می شود، انتقاد کرد و گفت: هنگامی که مردم را بر اساس برچسب‌ها مورد قضاوت قرار دهیم این موضوع هم به خود ما و هم به دیگران آسیب می زند.
وی اضافه کرد: اینکه ما افراد را براساس گروه‌ها یا تشکل‌های سیاسی که در آن عضو هستند مورد قضاوت قرار دهیم و بگوییم این چپ یا راست است مرگ حیات را رقم می‌زنیم؛ چرا که انسان‌ها بزرگتر از گروه‌ها هستند و در واقع گروه‌ها ابزاری برای تعامل هستند.
وی خاطرنشان کرد: هنگامی که قضاوت منصفانه‌تری داشته باشیم، می‌توانیم با همه کار کنیم و در آن صورت خواهیم دید تقسیم‌بندی‌ها مجهول است و باید بر روی اشتراکات تاکید کرد، گرچه ممکن است تفاوت‌هایی نیز وجود داشته باشد البته چه اشکالی دارد که آنها نیز وجود داشته باشند.
مراسم معارفه مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و تودیع مجتهدزاده ریس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عصر امروز با حضور «محمد نهاوندیان» رییس دفتر رییس جمهوری و جمعی از زنان فعال در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

انتهای پیام/سیاسی/۱۴۲۵/۳۹


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی