کد خبر : 11095

تاریخ انتشار : ۱۲:۴۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱ چاپ این مطلب

توصیه مهم آیت‌الله سیستانی به واعظان

در سایه تلاش تکفیری‌ها برای تخریب وجهه اسلام در جهان، مرجعیت عالی شیعیان در عراق در آستانه ماه محرم از سخنرانان و وعاظ خواست که اسلام حقیقی را به مردم بشناسانند.

به گزارش فارس، آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان در عراق به واعظان در ماه محرم توصیه کرد که در سخنرانی‌های خود اسلام حقیقی را به مردم بشناسانند.

بر اساس این گزارش، یک هیأت از واعظان و سخنرانان ویژه ماه محرم سه‌شنبه گذشته با آیت‌الله سیستانی در دفتر ایشان در نجف اشرف دیدار کردند که امروز (پنجشنبه) جزئیات آن را پایگاه خبری «السومریه نیوز» منتشر کرد.

مرجعیت عالی شیعیان عراق در این دیدار گفت: وظیفه واعظان و سخنرانان بسیار سنگین و مهم است به ویژه که در آستانه ماه محرم الحرام هستیم. به شما توصیه می‌کنم که مردم را ترغیب کنید که یکدیگر را دوست بدارند و نسبت به هم رحیم باشند.

وی در ادامه بر ضرورت الگوگیری از اخلاق اهل بیت (علیهم السلام) در توجه به فقرا و مساکین و عمل کردن سخنرانان به چیزهایی که خود می‌گویند تاکید کرد زیرا عمل سخنرانان به گفتارشان بیشترین تاثیر بر مردم گذاشته می‌شود.

آیت‌الله سیستانی ضمن با اهمیت دانستن نقش سخنرانان و وعاظ منبر امام حسین (ع) از آنها خواست که مردم را به ضرورت دفاع از مقدساتشان فراخوانند و به این کار ترغیب کنند و با طرح حکم از امیرالمومنین علی (ع) به مردم اسلام حقیقی را بشناسانند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی