کد خبر : 1107

تاریخ انتشار : ۶:۵۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۲ چاپ این مطلب

تولید رنگ‌های ترافیکی مقاوم به گرما و رطوبت در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش درچه به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ، سجاد دیبایی مجری طرح «تولید رنگ‌های ترافیکی مقاوم به گرما و رطوبت» با اشاره به عرضه دستاوردهای خود در جشنواره فناوری نانو، گفت: در این جشنواره از میان ۱۰۰ شرکت دانش بنیان ارزیابی شده رتبه سوم را کسب کردیم در حالی که هیچ شرکتی […]

به گزارش درچه به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ، سجاد دیبایی مجری طرح «تولید رنگ‌های ترافیکی مقاوم به گرما و رطوبت» با اشاره به عرضه دستاوردهای خود در جشنواره فناوری نانو، گفت: در این جشنواره از میان ۱۰۰ شرکت دانش بنیان ارزیابی شده رتبه سوم را کسب کردیم در حالی که هیچ شرکتی حائز رتبه‌های اول و دوم نشدند.

وی رنگ‌های ترافیکی را از جمله دستاوردهای عرضه شده در این جشنواره دانست و اظهار داشت: رنگ‌های تولید شده برای خط کشی معابر تولیده شده است که تا ۱٫۵ تا ۲ برابر رنگ‌های عرضه شده در این زمینه مقاومت دارد.

دیبایی با اشاره به جزئیات این رنگ‌ها، خاطر نشان کرد: در رنگ ترافیکی تولید شده از نانو ذرات مواد معدنی استفاده شده است که سبب افزایش مقاومت سایشی و حرارتی این نوع رنگ‌ها شده است.

مجری طرح، از تجاری سازی این نوع رنگ‌ها خبر داد و یادآور شد: تاکنون موفق به تجاری سازی این نوع رنگ‌ها شدیم و با توجه به مقاومت بالایی که دارد در استان‌های مختلف کاربردی شده است.

دیبایی با تأکید بر اینکه این رنگ‌های ترافیکی تولید شده در تمام شرایط آب و هوایی کشور سازگار است، ادامه داد: رنگ‌های تولید شده در شرایط آب و هوایی جنوب کشور و رطوبت شهرهای شمالی کشور کارایی مناسبی از خود نشان داده است.

انتهای پیام/فناوری/۱۴۲۵/۶


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی