کد خبر : 110

تاریخ انتشار : ۱۲:۴۸ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۴ چاپ این مطلب

پاسخ به یک شبهه اعتقادی سیاسی اسلام

(دفاعیه و محکمات نظام اسلامی ایران درمورد ولایت فقیه)     تمام ائمه (ع) میدانستند که حکومت در جامعه اسلامی گریز ناپذیر و باید وجود داشته باشد اصل تشکیل حکومت در جامعه را امام علی (ع) می فرمایند واجب است ولو فاجر باشد. و از طرف دیگر این حکومت نباید بدست جائر و ظالم و […]

(دفاعیه و محکمات نظام اسلامی ایران درمورد ولایت فقیه)

    تمام ائمه (ع) میدانستند که حکومت در جامعه اسلامی گریز ناپذیر و باید وجود داشته باشد اصل تشکیل حکومت در جامعه را امام علی (ع) می فرمایند واجب است ولو فاجر باشد. و از طرف دیگر این حکومت نباید بدست جائر و ظالم و کافر بیفتد مع هذا اسلام نیز یک دین کاملا سیاسی و حکومتی است نمونه ی آن حکومت پیامبر اسلام (ص) و حکومت امام علی (ع) و نحوه برخورد ایشان با احکام جهاد و دریافت مالیات و ارسال سفیر و والی از طرف خودشان به دیگر بلاد اسلامی است.

    لکن دو دلیل در رد شبهه برای جایز ندانستن حکومت اسلامی در زمان غیبت حضرت مهدی(عج) وجود دارد ۱- عدم تعطیل پذیری احکام اسلام وحکومتی بودن بعضی از آنها ۲- غیر قابل قبول بودن حکومتی غیر از اسلام بر مسلمانان بنابر نص صرح قرآن است. لذا بهمین دلایل دشمنان اسلام حکومت خویش را اسلامی جلوه می دادند و از انتظار قیام مهدی موعود (عج) بیشترین سوء استفاده را می کردند حتی از زمان حضرت امام محمد باقر (ع) تا به امروز به مهدی سازی دروغین برای مردم اقدام نموده اند. از این رو شما به کرات احادیث متواتری برای رد اکاذب قیام حضرت حجت(عج) دیده و شنیده اید. نکته در اینجاست که این احادیث صرفا برای دفع موضوع شبهه مهدویت بوده و نه اصل حکومت اسلامی می باشد همکاری امام علی(ع) با خلفای راشد و همچنین صلح امام حسن(ع) و خلافت معاویه همگی بر این نکته اتفاق نظر دارد که اسلام باید در چارچوب حکومت به پیش برود حتی اگر مردم نتوانند به صاحب اصلی آن یعنی ائمه هدی(س) دسترسی داشته باشند.

   مشروعیت ولایت فقیه مانند ولایت رسول الله است بدلیل رعایت اеل صاحب منسبی حکومت با خدا و ولی خدا (امام غایب) و نایب عام حضرت بقیه الله (ع) بر اساس شرع مقدس اسلام و تشیع است. و اما در مورد فساد و تزویر و ریا که در حکومت جمهوری اسلامی مطرح می شود اولا تربیت و اداره ی مردم و مسولان غیر فقیه بر عهده عموم جامعه است و رهبری در هدایت ایشان مانند خود ائمه(ع) و رسول خدا مذکر و روشنگری و هدایت گری است و اگر حمایت و استقامت مردم از ولی خدا و نایب ایشان صورت نگیرد آنها نیز خانه نشین و حکومت اسلامی بدست نااهلان می افتد و اسلام نیز به سقوط و انحطاط می افتد همچون دوران شاهنشاهی ایران و استعمار دیگر بلاد اسلامی که این اتفاق افتاد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی